Stephen Hawking, Bir Hafta Boyunca Reddit’te!
Gezegendeki en zeki adamlardan birine sorulacak bir sorunuz var mı? Aslında bilimle biraz ilgileniyorsanız Stephen Hawking’e sormak istediğiniz bir değil binlerce soru olabilir.

O zaman takvimlerinizi Türkiye saati ile 27 Temmuz Pazar saat 15:00’a ayarlayın. (Orjinal saat ile 27 Temmuz Pazar sabah 8:00 ET). Stephen Hawking ilk defa Reddit’te AMA (Ask Me Anything) etkinliğine katılıyor. Eğer Pazar gününe yetişemezseniz üzülmeyin. Hawking sorularınızı yanıtlamak için bir hafta boyunca orada olacak.

Bu uzatılmış etkinlik partiye hep geç kalanlar için harika bir haber ancak Hawking için bu gerekiyor. Dünyanın ünlü bilimadamı Hawking’in İntel destekli bilgisayar asistanı sistemi uzun formatlarda biraz vakit alıyor. Ancak bu sadece Reddit tarihindeki en uzun AMA etkinliği olmakla kalmayacak Stephen Hawking ile beraber olacak. Bu ikiside bizim için harika.

Hawking topluluktan soruları cevaplayacak ancak aklında bazı başlıklarda yok değil. Etkinlik Wired’ın ve Nokia’nın #MakeTechHuman girişimlerinden bir tanesi. Burada amaç teknoloji nasıl en iyi şekilde insana hizmet edebilir. Hawking kendisinin yapay zeka hakkındaki endişelenerini de anlatacak.

Eğlence 27 Temmuz Pazar saat 15:00’da Reddit’in /r/science başlığında. Kaçırmayın...

Kaynak
http://www.silikonvadisi.tv/genel/stephen-hawking-bir-hafta-boyunca-redditte-69274.html

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum