Up To Date Teknoloji Zirvesi 2 Mart’ta Ege Üniversitesi'nde!
Gateway Kariyer Topluluğu tarafından daha önce birçok kez düzenlenen Up to Date bu yıl geleceğe dair 4 ana konuyu ele alıyor. Siber güvenlik, bulut teknolojisi, yazılım ve nesnelerin interneti (IoT).

Teknoloji günümüzde her sektörde rekabetçi bir ortam yaratmaktadır. Bu ortama uyum sağlayamayanlar ise saf dışı kalmaktadır. Up to Date teknolojide söz sahibi firmalardan gelecek tecrübeli konuşmacıların anlatımı ile bu durumda farkındalık yaratmaya ve öğrencilere son teknolojik gelişmelerin aktarılmasına yönelik bir teknoloji zirvesidir.

Zirvenin açılış konuşmasını Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Cüneyt Hoşçoşkun yapacak ve saat 13.00’da teknolojik gelişmelerin kaynağı olan “Yazılım” oturumu ile zirvesi başlayacak. Saat 14.00’da sanal âlemde ne kadar güvendeyiz konusunun ele alınacağı “Siber Güvenlik” oturumu gerçekleşecek. Daha sonra herkesin kullandığı ama çoğu kimsenin varlığından haberdar olmadığı “Bulut teknolojisi” oturumu saat 15.00’da başlayacak. Saat 16.00’da nesneler birbiriyle nasıl bağlantı kurabilir sorusunun cevap bulacağı “Nesnelerin İnterneti (IoT)”  oturumu ile son oturum gerçekleşmiş olacak.

Son oturumun hemen ardından eğlenceli vakit geçirebileceğiniz ünlü söyleşisi ve sonrasında gerçekleştirilecek büyük çekiliş ile zirve sonlanmış olacak.

Gün boyu fuaye alanında teknoloji firmalarının stantları yer alacak. Kurulacak oyun alanlarında öğrenciler yapılacak olan yarışmalarla hem eğlenip hem hediye kazanma fırsatı yakalayacaklar.

Etkinlik detayları Gateway Kariyer Topluluğu Facebook sayfasında.

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum