Solve For X: Google’ın Aradığı Kişi Siz Olabilirsiniz!
Google’ın dünya çapındaki etkinliği Solve For X’in Türkiye ayağı 10 Ocak 2015′te Bilkent Cyberpark’ta düzenlenecek!

Solve For X, dünyanın gelişimine katkı sağlayacak ya da global bir soruna çözüm olacak projelerin tartışıldığı global bir etkinliktir. Türkiye ayağı Google Developer Group Ankara’nın öncülüğünde düzenlenen etkinlik sayesinde Google, Moonshot adı verilen çarpıcı fikirlere sahip kişileri bulmayı amaçlıyor. Bir Moonshot, büyük ya da global bir problemi  ele alır ve çığır açan bir teknoloji kullanarak bu probleme kökten bir çözüm sunar.

Hayata geçmemiş ya da prototip aşamasında olan bir projeniz varsa, hatta hayata geçirdiğiniz ancak yeterli kaynak bulamadığınız için globalleştiremediğiniz bir projeniz varsa, Solve For X etkinliği projenizi hayata geçirmenizi ve tüm dünyaya sunmanızı sağlayabilir.

“Büyük bir soruna çözüm olacak bir fikrim var.” diyorsan, bu fikri paylaşmak ve geliştirmek için 10 Ocak 2015′te Bilken Cyberpark’ta düzenlenecek bu etkinliği kaçırma!

Solve For X etkinliğinde konuşmacı olup fikrinizi sunmak için etkinliğin internet sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz. Etkinliğe katılımcı olarak dahil olmak isteyenler yine internet sitesi üzerinden kayıt yaptırabilirler. Etkinliğe kayıt olmak ve daha fazla bilgi için solveforx.gdgankara.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Silikon Vadisi

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum