Katlanabilir elektrikli bisiklet [Video]
Günümüzde bisikletlerin taşınabilirliği ve boyutu oldukça büyük bir önem arz ediyor. Kolaylıkla yanımızda taşıyabileceğimiz bir bisiklet ile istediğimiz yerde bisiklet keyfini yaşamamız mümkün hale geliyor.

Impossible adı verilen ve Kickstarter’da yerini alan katlanabilir elektrikli bisiklet ise çantaya bile sığabilecek kadar küçük hale gelebilmesiyle öne çıkıyor. Elektrikli motoru sayesinde saatte 20 km hız yapabilen Impossible, 5 kilogram ağırlığıyla kolaylıkla taşınabiliyor. Bisiklet katlandığında 43cm uzunluğa sahip oluyor ve böylece sırt çantalarına sığabilecek kadar küçülüyor. Ayrıca bisikletin 85 kilograma kadar ağırlık taşıyabildiği de dile getiriliyor.

İçerisinde 2900mAh büyüklüğünde pili bulunan Impossible’ın bu pil gücü ile 24.8 kilometre yol gidebildiği söyleniyor. Boyutunu ve yapabildiği hızı göz önüne aldığımızda katettiği mesafenin oldukça iyi olduğunu söylemek mümkün.

Kickstarter’da destekçilerini bekleyen Impossible’u satın alabilmek için 370 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Daha düşük seviyede destek verenler ise Impossible yazılı t-shirt’ler alıyor ya da bisikletin kitapçığında isminin yer almasını sağlayabiliyor.

Kaynak: LOG

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum