Haftanın Kitap Önerisi: Bilim Tanrının Varlığını İnkar Edebilir Mi?
Bu kitabın amacı Tanrı'nın varlığını kanıtlamak değil, bilimin Tanrı'nın olmadığını kanıtlayamayacağını anlatmaktır. Tanrı'nın ne olduğunu bilmediğimizden ve O'nunla ilişkilendirilen sonsuz güç, sonsuz uzay, sonsuz zaman, sonsuz bilgelik, sonsuz sevgi vb. Tanrı ile ilişkilendirebileceğimiz derin kavramları tam manasıyla algılamamızın bir yolu yoktur.

Fizikist'e özel ücretsiz kargo ile satın almak için: http://goo.gl/nCksA0

 

NOT: 19 Ekim 2015 tarihli "Bilim Tanrının Varlığını İnkar Edebilir Mi?" adlı haftanın kitap önerisi, KA KİTAP'ın çıkış tarihini 3 Kasım 2015 tarihine ertelemesi sonucunda sipariş veren kişilere ulaştırılamamıştır. Oluşan olumsuz durum nedeniyle okuyucularımızdan özür dileriz. Yapacağınız yorumlar yayınevine iletilecektir.

İnsana dair tüm sosyal müesseseler gibi dini müesseselerin de kusurları vardır. Fakat Tanrı çevremizde gördüğümüz evrenin yaratılışını aşan, anlama yeteneğimizin çok dışında bir güçtür ve bilim bunun aksini kanıtlamamıştır ve kanıtlayamayacaktır. 

Dünyayı ve içindeki yerimizi anlamak, dünyanın sırlarını aydınlatma girişimleri, hem bilimin hem maneviyatın kökleridir ve "büyük resim"e bakışımızı derinleştirirler. Tarih boyunca pek çok bilimsel keşif bizi yaşam ve evrenin mucizelerine yakınlaştırdı, fakat yaratılış için minnettarlığımızı da ölçülemeyecek nispette derinleştirdi. 


California Universitesi'nden matematik profesörü ve çok satan kitapların yazarı Amir Aczel'den zihninizi açacak, her sayfasında yeni bir şeyler öğreneceğiniz olağanüstü bir eser. 

Fizikist'e özel ücretsiz kargo ile satın almak için: http://goo.gl/nCksA0

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

1 yorum

  • gulhanim
    gulhanim
    6 yıl önce

    Bilim ALLAH LA ilgilenmez ise bir yere varamaz ve onunde surekli bilinmeyen bir seyler bulamaz ben ce bilim Allah in yaraktiklarini kesfekmektir tabi bazi bilim insanlari yaratani aramayi degilde yaratilanlari aramayi terceih ediyor.bence once yaratani bulmak ve onun yolumuzu aydinlatan mucizeleriyle yol almaktir.