7'den 77'ye Gökbilim Konferansı 12 Kasım'da! BMKM'de!
Fizikist Bilim Konuşmaları, "7'den 77'ye Gökbilim" isimli konferansla devam ediyor.

Gökbilim (astronomi), kökenleri, evrimleri, fiziksel ve kimyasal özellikleri ile gök cisimlerini açıklamaya çalışmak üzere gözleyen bilim dalıdır. Gökbilim daha açık bir deyişle, yörüngesel cisimleri ve Dünya atmosferinin dışında gerçekleşen, yıldızlar, gezegenler, kuyrukluyıldızlar, kutup ışıkları, galaksiler (gökadalar) ve Kozmik mikrodalga arkaplan ışıması gibi gözlemlenebilir tüm olay ve olguları inceleyen bilim dalıdır. Evrende bulunan her çeşit maddenin dağılımını, hareketini, kimyasal bileşimini, evrimini, fiziksel özelliklerini ve birbirleriyle etkileşimlerini inceler.

Konferansımızda, Gökbilimin insanlığa kazandırdıkları ve yakın evrenimizin modellenmesi hakkında konuşacak, bu model üzerinde çeşitli spekülatif iddiaların analizini yapacağız.

Prof. Dr. Ethem Derman

Prof. Dr. Ethem Derman'ın konuşmacı olarak yer alacağı "7'den 77'ye Gökbilim" isimli konferansımız, 12 Kasım 2017 Pazar günü saat 14:00’da İstanbul, Kadıköy’de bulunan Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinliğe katılım ise tamamen ücretsiz. Kontenjanlarımız ise sınırlıdır. 

Kayıt olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
https://www.biletino.com/event/eventdetail/4313

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

1 yorum

  • Hüsnü Faruk T
    Hüsnü Faruk T
    6 yıl önce

    Her gün gelip kontrol ediyordum kontenjanlar dolmasın diye, 2-3 saat ile kaçırdım :/