Yeni Askeri Videoda Görülen Üç Gizemli Uçan Nesne
Yeni Askeri Videoda Görülen Üç Gizemli Uçan Nesne

Yeni yayınlanan görüntüler, bir ABD Ordusu Apache saldırı helikopterinin Meksika sınırı yakınında üç tanımlanamayan hava olayıyla (THO) karşılaştığı anı gösteriyor.

Video, ilk olarak The Debrief tarafından bildirildiği üzere, 6 Kasım 2018'de Arizona'nın Tucson kentinin yaklaşık 64 kilometre kuzeybatısında bir eğitim uçuşu sırasında gece yarısına yaklaşırken çekildi.

Özel askeri gece görüş sensörleriyle yakalanan üç küçük noktanın havada hızlı ve düzensiz bir şekilde hareket ettiği görülebiliyor.

Apache helikopterinin yardımcı pilotunun "Vay! Oradaki şu üç hızlı hareket eden jet mi?” dediği duyuluyor.

"Muhtemelen. Muhtemelen bazı A10'lar veya bazı F-16'lar, ama oraya bakmıyorum.” diye yanıtlıyor Apache'nin pilotu.

https://www.youtube.com/watch?v=-oNIqlLXtLI

 

Video, ABD Gümrük ve Sınır Devriyesi ajanlarının güney sınırında THO'ları nasıl sıklıkla tespit ettiğini açıklayan daha büyük bir makalenin parçasıydı.

The Debrief'e konuşan eski ABD Hava Kuvvetleri savaş pilotu Chris Lehto, üç nesnenin hareketinin "mantıklı olmadığını" ve askeri pilot olarak kariyerinde gördüğü hiçbir şeye benzemediğini söyledi.

Lehto, "İzleme oranı son derece hızlı. Sadece bir mil uzakta olsalar bile, yaklaşık 1.28M gittiklerini hesaplıyorum. Ses hızını geçmiş durumda." dedi.

Ancak, herkes görüntülerin gizemli bir uçak gösterdiğine ikna olmuş değil. Bazı yorumcular nesnelerin aslında sadece kuşlar veya yarasalar olduğu konusunda spekülasyon yapmakta. Nesnelerin aslında kameraya çok daha yakın olduğuna ve ses hızının çok altında uçtuğuna inanıyorlar.

"Ne yazık ki, çok abartılı yeni bir UFO videosu, kuş gibi hareketler yapan üç kuşa benziyor. Burada analize bile ihtiyacınız yok. Sadece orijinal videoya bakın. Sadece kuşlara benziyor.” diye tweetledi Metabunk'ta yönetici olan Mick West.

Bu videonun ötesinde, THO'ların raporları önceki yıllara kıyasla daha ciddiye alınıyor. Bu ayın başlarında, ABD hükümeti 1966'dan bu yana UFO'larla ilgili ilk halka açık Kongre oturumunu gerçekleştirdi ve ABD Savunma Bakanlığı'nın (DoD) son zamanlarda 11 çarpışma da dahil olmak üzere en az 400 görüntü topladığını vurguladı.

Duruşmda herhangi bir bomba duyurusunu ortaya çıkmadı. Ancak ABD ordusu tarafından filme alınan yeni yayınlanan iki THO videosu içeriyordu.

Bu içerik IFLSCIENCE’da yayınlanmıştır.

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum