Ulusal Fizik Öğrencileri Kongresi 17-19 Ağustos Tarihlerinde YTÜ'de!
Türkiye’nin fizik bölümlerinde okuyan öğrencilerini bir araya getiren Ulusal Fizik Öğrencileri Kongresi (UFOK), Türkiye’de fizik biliminin geleceğini tartışmak ve bilimsel araştırmalara yönelik öğrenci teşvikini artırmak amacıyla ilk kez 2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinin ev sahipliğiyle gerçekleştirildi.

2012 yılına kadar bu organizasyonla fizik öğrencileri Ege Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Sakarya Üniversitesinde bir araya gelme fırsatı buldu.

İlk defa bu yıl “Holografi Teknolojileri” temasıyla çağrıya çıkan UFOK’ta, tüm dünyada üzerine ciddi çalışmalar yürütülen holografi teknolojilerine ilgiyi artırmak, bu konuda öğrencilere ışık tutmak, insan kaynağı ve bilgi birikimi oluşturmak amaçlanıyor.

Katılımcılar, bu kongre sayesinde profesyonel ağlarını geliştirebilir, disiplinler arası çalışmalar için partner edinebilir ve edineceği bu bağlantılar sayesinde bilimsel vizyonunu geliştirebilirler. Gençlerimiz kongreden elde edecekleri bilgi ve birikimle, yeni fikir ve projelerin yanında girişimci özelliklerini keşfedeceklerdir. Ülkemizde holografi alanında yüksek teknolojinin gelişmesine katkı sağlayacak çalışmaların ilk adımlarını atacağımız UFOK 2016, bu özelliğiyle gençlerimize ilham kaynağı olacaktır. 

17-19 Ağustos 2016 tarihlerinde Ulusal Fizik Öğrencileri Kongresi'ne davetlisiniz!

Adres: Yıldız Teknik Üniversitesi / Holografi Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Laboratuvarı (HOLOTEK)

Organizasyon Ekibi

İletişim
İnternet Sayfası: http://www.ufok9.yildiz.edu.tr/
Mail: [email protected]
Facebook: https://www.facebook.com/ulusalfizik
Facebook Etkinliği: https://www.facebook.com/events/806682042769292/
Twitter: https://twitter.com/ufokkongre

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum