Teknolojinin Kalbi Bu Yıl da YTÜ’de Atacak!
YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen İLTEK Günleri 2016 yılında bir kez daha öğrencinin teknoloji ile buluşma noktası olacak.

İLTEK Günleri 2006 yılında "Teknolojinin Gerisinde Kalmayın" sloganıyla “İletişim Teknolojileri Günleri” olarak yola çıkan ancak zaman içerisinde başta iletişim ve bilişim teknolojileri olmak üzere teknolojiyi bir bütün olarak mercek altına alan bir teknoloji etkinliği haline gelmiştir. Geçtiğimiz on yıl gerek katılımcı kitlesiyle gerekse artan destekçileri ile birlikte profesyonelleşen bir yapıya sahip olan İLTEK Günleri, öğrenci, firma ve akademisyen işbirliğine olanak sağlaması bakımından çok önemli bir yere sahiptir. 

Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen kariyer ve teknik oturumlar, paneller ve stant alanları ile elektronik, telekomünikasyon ve bilişim sektörleri ile üniversitenin karşılıklı olarak birbirlerinden beklentilerinin tartışılacağı bir platform oluşturulmaktadır. Etkinlikte; Ericsson, Huawei, Google, IBM, Microsoft, Koç Sistem, Vestel,Bilge Adam gibi sektörlerinde söz sahibi firmalar ve TBD, TÜTED’in de destekleri ile düzenlenen oturum ve panellere paralel olarak teknik eğitim ve workshoplar gerçekleştirilirken CEO Forum’umunda ise başarıya giden yolda karşılaşılan zorlukları zirvedekilerden dinleme fırsatı bulacaksınız. 

11. İLTEK Günleri'nde zamanımızın trend konularından 4.5G teknolojisi, akıllı şehirler, nesnelerin interneti, siber güvenlik, biyometrik sistemler, uydu ve uzay teknolojileri, yerli ar-ge, fütürizm ve maker hareketi gibi konular ele alınacak. Kariyer ve teknik oturumlarla paralel olarak, konusunda uzmanlaşmış firma ve isimler, teknik eğitimler de verecek. Eğitimlerde, henüz sektöre girmemiş ama kendini teknik anlamda geliştirme isteğinde olan öğrenciler, alacakları eğitim ve sertifikalarla, mezun olduklarında sektöre donanımlı ve bilinçli bir şekilde hazırlık yapacak. 

İLTEK Günleri son gününde farklı bir konsept ile karşınızda olacak. 24 Mart 2016 tarihinde oturumlara paralel olarak İstanbul Makers Türkiye, Maker Çocuk, İstanbul MakerLab ve GelecekHane’nin de destekleri ile İLTEK Günleri Maker Fuarı’nı gerçekleştirilecek. Projesi olan tüm makerlar 5 Mart’a kadar açık kalacak olan proje alım formunu iltek.ytuieee.com/maker/ linkinden doldurarak projelerinizi ulaştırabilirler. 

Dünya devi firmaların katılım ve destekleri ile gerçekleşecek 11.İLTEK Günleri etkinliğine iltek.ytuieee.com adresinden online kaydınızı yaptırabilirsiniz. Her türlü soru, dilek ve görüşünüz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz. 

11. İLTEK Günleri 22-23-24 Mart 2016 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek. 

Eğer siz de "Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!" diyenlerdenseniz 11.yılında İLTEK Günleri etkinliğine davetlisiniz! 

Detaylı bilgi için: 
https://www.facebook.com/events/1492325387761924/ 
https://www.facebook.com/iltekgunleri 
https://twitter.com/iltekgunleri 

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum