Tarihi Kongre Duruşmasında İki Yeni UFO Videosu Ortaya Çıktı
Tarihi Kongre Duruşmasında İki Yeni UFO Videosu Ortaya Çıktı

ABD hükümetinin 1966'dan bu yana UFO'larla ilgili ilk halka açık kongre duruşması yapıldı. Tanımlanamayan hava olaylarının (veya resmi olarak bilindiği şekliyle UAP'lerin) bazı yeni görüntüleri gösterildi ve duruşma, ABD Savunma Bakanlığı'nın son zamanlarda 11 yakın çarpışma dahil, nasıl en az 400 gözlem topladığını vurguladı. 

Ancak, birçoğu, bir politikacıyla duruşmada paylaşılan somut kanıtların eksikliğini “tamamen bir şaka” olarak nitelendirdiği için hayal kırıklığına uğradı. Ayrıca, milletvekillerinin Dünya'yı ziyaret eden uzaylı uzay araçlarıyla aşırı derecede ilgilenmedikleri, bunun yerine yabancı bir gücün ABD hava sahasında yeni nesil askeri teknolojiyi uçurabileceği açıktı.

Yaklaşık bir buçuk saat süren kongre oturumunun halka açık kısmında, üst düzey askeri istihbarat yetkililerinin 17 Mayıs Salı günü bir Kongre Alt Komitesi Duruşması'nda ifade verdikleri görüldü. Bundan sonra, kapalı ve gizli bir brifing düzenlendi.

ABD deniz istihbaratı müdür yardımcısı Scott Bray, Pentagon'un açıklanamayan hava olaylarını (UAP'ler) izlemek için görev gücünün yaklaşık 400 rapor topladığını ifade etti. İstihbarat şefi, son yıllarda dronların artan popülaritesine, sensör teknolojilerindeki gelişmelere ve raporlama gözlemlerini çevreleyen damgalamanın azalmasına bağlı olarak raporlarda bir artış olduğunu kaydetti. Ayrıca ABD askeri varlıkları ile UAP arasında en az 11 ramak kala olduğunu ancak teyit edilmiş bir çarpışma olmadığını belirtti.

"UAP'lerle ilgili damgalama, çok uzun süre iyi istihbarat analizinin önüne geçti. Pilotlar rapor vermekten kaçındı ya da yaptıklarında güldüler. Savunma Bakanlığı yetkilileri konuyu arka odaya havale etti ya da tamamen halının altına süpürdü. şüpheci bir ulusal güvenlik topluluğundan korkuyor. Bugün daha iyi biliyoruz. UAP'ler açıklanamıyor, ama gerçekler. Araştırılmaları gerekiyor. Ve ortaya çıkardıkları tehditlerin hafifletilmesi gerekiyor." dedi duruşmayı düzenleyen panelin başkanı Indiana Demokratik Temsilcisi André Carson açılış konuşmasında.

Duruşma sırasında Bray, daha önce halka açık olarak yayınlanmayan UAP görüntülerini gösteren iki parça görüntü gösterdi. Bir donanma uçağının kokpitinden çekilen bir videoda, pencerenin önünden geçen küçük bir yansıtıcı küresel nesne görülüyordu. https://twitter.com/GadiNBC/status/1526655617003290635?s=20&t=cHynS7Su7D60-ZbClR-1Kg 

Sadece birkaç saniye süren kısa video, UAP gözlemlerine eşlik etmek için genellikle çok zayıf kanıtlara sahip olduklarını vurgulamak için kullanıldı. Bray, bu özel görüşün hala açıklanmadığını açıkladı.

Başka bir video (duruşmanın yaklaşık 27 dakika 20 saniyesinden sonra gösterildi), bir gece görüş kamerası aracılığıyla gökyüzünde uçan yanıp sönen bir üçgen nesneyi gösterdi. Bray, görüntülerin birkaç yıl boyunca açıklanmadığını açıkladı, ancak daha sonra nesnenin insansız bir insansız hava aracı olduğu ortaya çıktı.

Bray, UAP gözlemlerinin çoğu nihayetinde açıklanabilse de, hala açıklaması olmayan bir dizi olay olduğunu söyledi. Ancak bunun dışında, duruşmada biraz daha sunuldu. Birçok soru cevapsız kaldı ve çok az ince ayrıntı ortaya çıktı. Kamuya açık duruşmanın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Eski Savunma İstihbarat Bakan Yardımcısı Christopher K. Mellon, "Bu sinir bozucu bir duruşmaydı ve hem ne kadar yol kat ettiğimizi ve daha ne kadar yol almamız gerektiğini hatırlattı." dedi.

Temsilci Tim Burchett, Twitter'da "Bu sabah yapılan UFO duruşması tam bir şakaydı. Kişisel olarak gördükleri şeyler hakkında konuşabilecek insanlardan haber almalıydık, ancak bunun yerine tanıklar, ciddi sorulara gerçek cevaplar veremeyen sınırlı bilgiye sahip hükümet yetkilileriydi.” dedi.

Bir muhabir Burchett'e duruşmadan bir şey öğrenip öğrenmediğini sorduğunda ise, “Hayır, hanımefendi. Haklı olduğumu öğrendim – örtbas etmeye devam edecek.” dedi.

Bu içerik IFLSCIENCE’da yayınlanmıştır. 

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum