Meksika'da "Gökten Düşen" Gizemli Metalik Küre Bulundu
Bildirilene göre kürenin dışında bir kod var.

Gizemli metal parçaların hayranları sevinin: Meksika'da büyük bir metal küre bulundu ve bu, insanları uzaylı bir geminin parçası olduğu konusunda spekülasyon (ayrıca bazı çok daha temelli tahminler) yapmaya sevk etti.

Meteorolog Isidro Cano'nun bir Facebook gönderisinde "çok sert bir plastik veya çeşitli metallerin bir alaşımı" olarak tanımladığı küre, Veracruz şehrinin hemen kuzeyinde bir ağacın tepesinde ortaya çıktı. Cano'ya göre, tanıklar kürenin "gökten düştüğünü", ses çıkardığını ancak ateş olmadığını gördüler.

Büyük harflerle endişe verici bir şekilde yazarak, insanların "BİR UZMAN TARAFINDAN İNCELENMEDEN ÖNCE ONA DOKUNMAMASI VEYA YAKLAŞMAMASI" gerektiğini açıkladı ve "RADYOAKTİVİTE OLABİLİR" diye ekledi.

Facebook linki.

 

Takip eden bir gönderide, kürenin dışındaki bir "koddan" bahsetti ve kürenin açılabileceği bir açıklık olmadığını iddia etmesine rağmen, "AÇILMAMALI" olduğunu yineledi.

Kürenin ne olduğuna daha fazla gizem katarak, kürelerin "beli̇rli̇ bi̇r zamanda kendi̇li̇ği̇nden açılacak ve i̇çeri̇si̇nde geti̇rdi̇ği̇ değerli̇ bi̇lgi̇leri̇ gösterecek şeki̇lde zaman ayarlı" olduğunu iddia etti.

1 Ağustos Pazartesi günü Cano, takipçilerine "eserin" yerel saatle 3:15'te yüksek eğitimli ve uzman bir ekip tarafından Meksika sınırlarının dışına çıkarılmak üzere kaldırıldığını açıkladı.

Ne olduğuna gelince, makul bir tahmin, bunun bir hava balonu ya da - egzotik olacaksanız - gerçek uzay enkazı olabileceğidir. Çin'in Long March 5B roketi, Filipinler'in yanı sıra Borneo'da bulunan parçalarla Dünya'ya geri düştü ve Temmuz ayının başlarında bir Avustralyalı çiftçi, bir SpaceX roketinin parçası gibi görünen büyük bir parça buldu. Yani ihtimal dışı değil.

Tweet linki.

 

Takipçileri UFO'lardan ejderha yumurtalarına kadar uzanan teorileri tercih etse de, Cano en azından ilk gönderisinde uzay çöpü teorisini de destekledi.

"Benim düşünceme göre, kontrolden çıkmış ve çok sayıda parçanın dünyanın diğer tarafında Malezya'ya indiği görülmüş olan Çin roketinin bir parçası olabilir." diye yazdı.

Ama bir uzaylı veya ejderha yumurtasının düşünmenizi isteyeceği şey de budur.

Bu içerik IFLSCIENCE’da yayınlanmıştır.

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum