Karşınızda: Tadını Alabileceğiniz TV Ekranı
Karşınızda: Tadını Alabileceğiniz TV Ekranı

Yemek programlarındaki bir sonraki sınır, geleneksel yemek yarışmalarından biraz farklı olabilir. Aslında, favorilerimize tamamen yeni bir seviyede daldırma sağlayabilir. Japon araştırmacılar tadına bakabileceğiniz bir TV ekranı geliştirdiler.

Reuters tarafından bildirildiği üzere, TTTV (TV Tadımı), üzerine 10 lezzet kutusunun lezzetli karışımlar püskürttüğü, hijyenik bir filmle kaplı bir ekrandır. Meiji Üniversitesi profesörü Homei Miyashita bu prototipi kendisi yaptı ve ticari olarak yapımının 875 dolara (100.000 yene) mal olacağına inanıyor.

Miyashita, sanal gıda üzerinden bağlantı kurma şeklimizi, şimdi yaptığımız gibi sadece görsel olmayan bir düzeyde geliştirebileceğini umuyor.

 

https://twitter.com/Reuters/status/1473966613221163008?s=20

 

Miyashita Reuters'e verdiği demeçte, "Amaç, insanların evde kalırken bile dünyanın diğer ucundaki bir restoranda yemek yeme deneyimine sahip olmalarını mümkün kılmak" dedi.

Püskürtme teknolojisi sadece ekranlarda değil, ekmek veya cips gibi yiyeceklerde de onlara ekstra tatlar vermek için kullanılabilir. Miyashita ve ekibi, bu tür lezzet teknolojileriyle ilerleyebileceklerini ve bir gün, bugün müzik veya film indirdiğimiz şekilde tatların da indirilebileceğini umuyor.

Tadına bakılabilen TV ekranı kesinlikle merak uyandıran bir teknoloji. Tavsiyemiz, belki de üzerinde Hannibal'ı izlemekten kaçınmaktır.

 

Kaynak:

https://www.iflscience.com/technology/introducing-the-tv-screen-you-can-taste/

 

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

1 yorum

  • IsaacRed
    IsaacRed
    2 yıl önce

    купить базы для хрумера Вы занимаетесь продвижением сайтов? Тогда вам к нам. <a href=https://goo.su/4zRx>Наша группа в телеграмме</a>.У нас вы можете выбрать любую нужную для вашей работы базу для прогонов Xrumer и GSA, allsubmitter по разной ценовой категории.база сайтов на wordpress <a href=https://seoprofisional.ru/bazy/baza-kitajskix-domenov>база хрумера бесплатно</a>