Genişleyen Evren'in Devleri: Galaksiler konferansımız 15 Ocak'ta!
Fizikist Bilim Konuşmaları konferanslarımız "Genişleyen Evren'in Devleri: Galaksiler" isimli konferansla devam ediyor.

1920'li yılların sonuna doğru evrenin sadece içinde bulunduğumuz galaksi Samanyolu'ndan ibaret olmadığını ve akabinde genişlediğini anladıktan sonra Evren'e bakış açımızda köklü değişikler oldu.

Bugün biliyoruz ki görünen evren içerisinde birçok değişik yapı ve evrim durumunda olan trilyonlarca başka galaksi var.

Bu seminerde galaksimiz Samanyolu ve diğer galaksileri daha yakından tanıyacağımız, evimiz Dünya'dan görünen evrenin sınırlarına uzanan, bir yolculuk yapacağız.

Konuşmacı Bilgileri

Dr. Selçuk Topal

Lisans ve Yüksek lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde tamamladı. Oxford Üniversitesi Astrofizik bölümünde doktorasını tamamlamıştır. Dış galaksilerde moleküler gaz gözlem ve analizi, moleküler astrofizik, gaz kinematiği ve galaksi evrimi alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Doktora çalışmalarının ilki İngiltere'deki üniversitelerden yüzlerce adayın katıldığı yarışmada Doğa Bilimleri alanında Mansiyon ödülüne layık görülmüştür. Selçuk Topal uzaya giden ilk Türk olabilmek için John F. Kennedy Uzay Merkezi'nde düzenlenen uluslararası finallerde ülkemizi temsil eden 3 Türk'ten biridir.

Dr. Selçuk Topal

Topal belli aralıklarla Hürriyet, iceriks.com ve İstanbulArtNews gazetelerinde popüler astronomi yazıları yazmakta ve zaman zaman TV programlarına da katılmaktadır. Topal ayrıca Twitter, Instagram, Facebook ve YouTube hesapları aracılığıyla ilgilenen herkes için astronomi temalı genel ve güncel bilgiler içeren paylaşımlar yapmaktadır.

Dr. Selçuk Topal'ı Twitter üzerinden takip edebilirsiniz.
https://twitter.com/astronomturk

Dr. Selçuk Topal'ın konuşmacı olarak yer alacağı konferansımız, 15 Ocak 2017 Pazar günü saat 15.30’da İstanbul, Kadıköy’de bulunan Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinliğe katılım ise tamamen ücretsiz. Kontenjanlarımız ise sınırlıdır. 

Kayıt olmak için;
https://www.biletino.com/event/eventdetail/3174

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

1 yorum

  • basrimustafa
    basrimustafa
    6 yıl önce

    Kaç gündür takip ediyordum. Bugün de birçok kez girip çıktım isteye. Ne ara bitti anlamadım. Çok üzüldüm bittiğini görünce. Kontenjan artırımı filan olmaz mı acep?