Gelişmiş insansız hava aracı: Bebop
Drone yani insansız hava araçlarında önde gelen markalardan olan Parrot, yeni ürünü Bebop\'u tanıttı. Yeni insansız hava aracı özel bir kameraya ve 2 kilometreye ulaşan kumanda menziline sahip.


Drone olarak tanımlanan insansız hava araçları günümüzde eğlenceden sanayiye kadar birçok alanda kullanılıyor. Bireysel kullanım için tasarlanan bu kategorideki ürünler arasında önemli bir yeri olan Parrot, yeni modeli Bebop'u tanıttı.

Üzerinde 14 Megapiksel bir kamerası bulunan yeni model, 180 derece bakış açısı ile görüntü verebiliyor. Sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift ile senkronize kullanılabilen yeni ürün Wi-Fi bağlantısını destekliyor. 4 anteni bulunan ürün hem 2.4 hem 5 GHz frekanslarında iletişim kurabiliyor.

Bebop'un aksesuarı olan Skycontroller adı verilen cihaz ise ürünün kumanda menzilini 2 kilometreye kadar çıkarıyor. Üzerinde özel bir anten bulunan ürün kumanda kolları ve bunların tam ortasına entegre edilen bir tabletten oluşuyor.

Otonom yani kendi kendine uçuş için GPS, GLONASS ve GALILEO navigasyon sistemleri ile entegre çalışabilen üründe kalkış ve iniş noktaları belirlenebiliyor. Fiyatı henüz açıklanmayın Bebop'un firmanın bir önceki modeli olan ve 1000 dolara (yurtdışı fiyatı) Phantom'dan pahalı olması bekleniyor. Yeni insansız hava aracı bu yılın son çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Kaynak: Parrot

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

1 yorum

  • Marco Polo
    Marco Polo
    10 yıl önce

    Phantom 1000 dolarsa bu 3000-4000 filan olur. Çok ucuza satıyorlar gerçekten