Enerji Verimliliği Paneli 26 Ekim'de Yıldız Teknik Üniversitesi'nde
Makine Teknolojileri Kulübü (Maktek) tarafından; Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü İklimlendirme Dalı ve ISKAV destekleriyle geleneksel olarak düzenlenen ve sektörün en büyük öğrenci etkinliği olan ‘ Enerji Verimliliği Paneli (EVP) ’ etkinliği, bu sene de 26 Ekim tarihinde YTÜ Oditoryum Sergi Salonunda kapılarını iklimlendirme ve enerji sektörüne ilgi duyan herkese açıyor.

Yeraltı kaynaklarının hızla azaldığı, çevre kirliliği ve iklim değişikliklerinden dolayı doğal hayatın büyük zarar gördüğü şu günlerde, insanların hayat kalitesini değiştirmeden aynı hizmete ulaşabilmesi için ‘enerjiyi verimli kullanmak’ ve ‘yeni enerji türleri’ büyük bir önem kazanmıştır. Dünyadaki enerji tüketiminin çoğunluğunun binalardan kaynaklandığını düşünecek olursak, binaların temel bileşeni olan iklimlendirme elemanları, büyümeye açık ve tartışılması gereken bir konu olmaktadır.

Bu amaçlar doğrultusunda; ulusal kalkınma ve küresel rekabet edilebilirlik düzeyinin arttırılmasına katkı sağlamak, inovasyon ve AR-GE kültürüne sahip nesiller yetiştirmek vizyonu oluşturmak amacıyla bu sene sekizincisi düzenlenecek olan panelde, sektörün ileri gelen firmalarından çağrılan konuşmacılar ile ‘İklimlendirme Sektörü ve Hedefleri’, ‘Üniversite-Sanayi İşbirliği’, ‘Enerji Verimliliği’, ‘Dünyada Sektörün Durumu ve Türkiye’ nin Dünyadaki Yeri’, ‘Sektörün Öğrencilerden Bekledikleri ve Fırsatlar’ konu başlıkları hakkında konuşulacaktır.

Sergi Alanı

Sergi alanında etkinlik boyunca ısıtma, soğutma, havalandırma tesisat ve yalıtım sanayii ürünlerinin sergisi ile öğrencilerle buluşacağı bir fuaye alanı oluşturulacaktır.

Bu sergi ile öğrencilerimizin sektörde yapılan çalışmalar hakkında bilgisinin arttırılması, sektörün ne derecede gelişmiş olduğunu görmesi ve gelecekte çalışabileceği bu alan hakkında ilgisinin arttırılması hedeflenmektedir.

İklimlendirme Dalı

Türkiye’de ilk defa Makine Teknolojileri Kulübü öncülüğünde; iklimlendirme sektörü firmalarının ve derneklerinin katkısı, YTÜ Makine Fakültesi Dekanlığının destekleri ile Makine Mühendisliği Isı Anabilim Dalının altında İklimlendirme Dalı açılmıştır.

YTÜ Makine Fakültesi Dekanlığı ve ilgili kurum kuruluşlar tarafından ortaklaşa hazırlanan İklimlendirme Dalı müfredatı; sektörün AR-GE mühendisi ihtiyacını karşılamaya odaklı ve üniversite sanayi işbirliğini güçlendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sektör firmaları her yıl İklimlendirme Dalı’nı seçen 30 öğrenciye burs, uzun dönem staj, sürekli teknik gezi ve eğitim, eğitim sürecinde sektörde çalışma imkanı gibi birçok avantaj sunmaktadır.

Etkinlik tarihi: 26 Ekim 2015

Etkinliğin yapılacağı yer: YTÜ Beşiktaş Kampüsü Oditoryum Sergi Salonu

Etkinliğe katılmak için ön kayıt formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Kayıt Formu: benbupanelegiderim.tk

Etkinlikle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için:
İnternet sitemiz : http://www.ytumaktek.org
Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/MAKTEK
Twitter sayfamız : https://twitter.com/YtuMakTek

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum