Elon Musk Starship’in ilk görüntüsünü yayınladı!
SpaceX uzun süredir, 2020’deki yeni misyonu üzerinde çalışıyor. Çalışmalar hızla devam ederken, Elon Musk Starship isimli test aracının ilk görüntüsünü yayınladı!

SpaceX’in Starship isimli test aracı uzun süredir gün yüzüne çıkartılmıyordu. Fakat dün Elon Musk’ın attığı tweet ile bekleyenlerin merakı giderildi. Artık test aracının bittiğinde neye benzeyeceğini artık kestirebiliyoruz. Elon Musk’ın yayınladığı test aracı prototipi parlak ve paslanmaz çelik bir gövdeye sahip.

Tamamlanmış halinin uzunluğu 30 metre, genişliği ise 8 metre civarında olması planlanıyor. Dikkatleri çeken farklı noktalardan biri ise uzay aracının hiçbir penceresinin olmamasıydı. Dışarıdan baktığımızda ilk uzay araçlarını andıran bir yapısı var.

Yukarıdaki görsel ise yaklaşık olarak bittiğinde nasıl görüneceğini gösteriyor. SpaceX’in bu test gemisini Mart veya Nisan ayında, planlanan ilk tarihten yaklaşık yarım yıl önce uçuracağına dair söylentiler.Tabii ki bu süreçte Elon Musksadece bu proje üzerinde çalışmıyor. Yakın zamanda henüz açıklanmamış birçok projenin de gün yüzüne çıkmasını bekliyoruz.

Kaynak
"Elon Musk Starship’in ilk görüntüsünü yayınladı!"
https://shiftdelete.net/elon-musk-starship-uzerinde-calisiyor

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum