Dünyanın En Küçük Drone'u: Wallet Drone
Wallet Drone, adından da anlaşılacağı gibi cebe sığabilecek boyutuyla dikkat çeken ve tam anlamıyla taşınabilir bir drone olarak dikkatleri üzerine topladı.

Drone kullanımı her güt kat be kat artmaya başladı. Genel olarak film sektörünün işine yarayacağını düşündüğümüz dronelar artık her alanda faaliyet gösterek minik uçan cihazlar oldu.

Bir uçağa veya helikoptere göre oldukça küçük olan bu dronelara "minik" demekte bir sorun yoktu. Fakat şimdi bahsedeğimiz drone ise "miniminnacık" diye tabir ettiğimiz derecede küçük bir drone olarak dikkat çekiyor.

Wallet Drone adını taşıyan bu cihaz, adının da tam doğru şekilde seçildiğini gösteriyor. Yani "wallet"ın Türkçe karşılığı olan "cüzdan" ismini fazlasıyla hakediyor. Çünkü yukarıda gördüğünüz gibi toplanmış halinde kutusunun büyüklüğü bir cüzdan kadar küçük aslında.

Hazırlanmış hali de olduçka küçük olan bu Wallet Drone, 1TL büyüklüğünü bile çok ufak düzeyde geçiyor.

Taşıma kutusu diyebileceğimiz o cüzdan büyüklüğündeki kutu hem drone'nu taşımanıza yarıyor, hem de kutuya koyduğunuzda 6 adet kalem pil ile şarj edilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra o kutu aynı zamanda dronenuzun da kumandası olarak kullanılıyor.

Mavi, sarı, turuncu ve yeşil renk seçenekleri bulunan bu drone ise IndieGoGo'da 11.000 Dolar'lık hedefini çoktan aştı ve üretime geçilecek. 35 Dolar IndieGoGo indirimi ile satışa çıkan bu drone, bu ucuz fiyat seçeneği çoktan tükendi. Şimdi ise 40 Dolar fiyatlı bir başka indirimli seçeneği bulunuyor.


Normal fiyatı 45 Dolar olacak olan Wallet Drone için 15 Dolar karşılığında 4 adet yedek pervane alabilirsiniz. Bunun yanı sıra 140 Dolar karşılığında 4'lü drone paketine de sahip olabilirsiniz.

Wallet Drone'a ait IndieGoGo sayfasına buradan ulaşarak detayları öğrenebilir, bağış yaparak siz de 40 Dolar ücretiyle bu cep dronenuna sahip olabilirsiniz.

Kaynak
http://www.webtekno.com/donanim/wallet-drone-h7335.html

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

1 yorum