Çocuklara Özel Bilim Platformu Fizikist Çocuk Açıldı!
Fizikist olarak, bilimi keyifli hale getirmek, herkesin anlayabileceği bir dilde anlatım yapmak, daha fazla kişiye bilimi aşılamak, insanların yerlerinde oturarak sadece gelişmeleri izlemesini değil bilime katkısını sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bilimi temele yayma düşüncesiyle, çocuklara özel içerikler barındıran Fizikist Çocuk platformumuzu aktif ettik.

Fizikist Çocuk bünyesinde çocuklara özel içerikler üretip, bilim atölyeleri düzenleyeceğiz.

Hedefimiz, zeka gelişiminin %70 inin tamamlandığı 2-6 yaş arasındaki çocuklara bilime karşı merak uyandırmak, bilimsel düşünme becerilerini geliştirmelerini sağlamaktır.

Fizikist Çocuk hakkında görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.

Limon Kreş ve Çocuk Kulübü Bilim Atöylesi Etkinliği

Neden Okul Öncesi Eğitimi?

Okul öncesi çocukluk dönemi, çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönemdir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler.

Yapılan araştırmalarda çok gelişmiş ülkelerde çocukların okulöncesi eğitime katılımları %100’e yakın orandadır. Türkiye’ye baktığımızda ise durum az gelişmiş ülkeler seviyesinde yani %20 ler oranındadır.

Araştırmalar beyin gelişiminin en önemli kısımının ilk 6 yıl içinde gerçekleştiğini göstermektedir.

Biz de Fizikist olarak, çocukların zeka gelişiminin %70 inin tamamlandığı dönemde bilime karşı merak uyandırmak, bilimsel düşünme becerilerini geliştirmek için çalışacağız.

Fizikist Çocuk etkinliklerinden haberdar olmak isterseniz Facebook ve Instagram hesaplarımızdan etkinlik duyurularımızı takip edebilirsiniz.

Facebook: http://www.facebook.com/fizikistcocuk
Instagram: https://instagram.com/fizikistcocuk

Emre Altın
Founder of Fizikist

0 yorum