Bilim İnsanları Yer Çekimini Yenmek İçin Birleşti
Bilim İnsanları Yer Çekimini Yenmek İçin Birleşti

Geçen sene, Alternatif Tahrik Enerjisi Konferansı'ndaki tema, yer çekimi yasalarının nasıl yenileceğiydi. Davetliler arasında MIT, Harvard ve CalTech'ten fizikçiler ve mühendisler, NASA, SpaceX, Lockheed Martin ve Birleşik Devletler Ordusu Araştırma Laboratuvarı üyeleri vardı. 

Konferans web sitesinde “Alternatif Tahrik Mühendisliği Konferansı (APEC), yerçekimi modifikasyonu, atalet tahriki, çarpıtma tahrikleri ve alan etkili tahrik dahil olmak üzere ortaya çıkan tahrik araştırmaları üzerine tamamen çevrimiçi, Zoom tabanlı bir konferanstır. Katılımcılarımız, kuantum ve görelilik teorisi üzerine hakemli makaleler yayınlayan teorik fizikçilerden, garajlarında UFO'ları tersine mühendislik yapmaya çalışan yer çekimi bilgisayar korsanlarına kadar uzanıyor." şeklinde belirtiliyordu.

Araştırmacılar gözde projelerinin onları konferans salonundakiler tarafından gülüneceğinden korktukları zaman projelerini düşünmeyi bırakmazlar, sadece sessiz kalırlar. UFO'lar gibi anti-yer çekimi de akademik araştırmacıların gizli bir zevkidir ve bu alanın etrafında “görünmez kolej” inşa edilmiştir.

Bu topluluğa giriş için ortalıkta dolaşan birkaç farklı e-posta listesi vardı. APEC'i kuran Sokol, The Debrief'e verdiği demeçte, “Yalnızca e-posta yoluyla yapılan bir WhatsApp görüşmesi gibi. Bu yüzden ilk konferans için birkaç farklı e-posta listesini birleştirdim... NASA'nın yarısının bunlardan birinde olduğu ortaya çıktı." dedi. 71 doğrulanmış davetliden 16'sını mevcut veya eski NASA çalışanı, MIT ve Harvard gibi büyük üniversitelere bağlı da 14 davetli bulundu. Aslında, bu geniş şablonlara uymayan tek doğrulanmış katılımcılar 11 hobici ve üç medya üyesiydi.

Bir katılımcı incelemesinin belirttiği gibi, yer çekimi modifikasyon araştırmasının Woodstock'u bir başarıydı. O zamandan beri 23 APEC konferansı gerçekleşti. Bu, artık iki haftada bir düzenlenen bir etkinlik ve konuk listesi büyümeye devam ediyor. APEC sunucusu Tim Ventura'ya göre, üyelik listesi artık uçan daire meraklılarından Relativity'nin yeniden tasarımcılarına kadar 500'den fazla kişiyi kapsıyor.

Ventura, The Debrief'e “Konferans boyunca gördüğüm en büyük değişiklik, UFO'ların artan önemi. Geçmişte herkesin UFO'lar hakkında bir farkındalığı vardı, ancak iyi anlaşılmadıkları için çok alakalı değildiler. Bununla birlikte, ana akım haberlerde ortaya çıkan UAP hikayesi, bunu göz ardı edilemeyecek bir konu haline getiriyor ve onları geçmişte olduğundan daha sık bilimsel bir perspektiften araştırıyoruz." dedi.

Bu konferanslardan birine katılmak isteyen herkesin sadece iki şeye ihtiyacı var: yer çekimine meydan okumaya ilgi ve çevrimiçi kayıt sayfası. Ne de olsa Sokol'un The Debrief'e dediği gibi, "Her zaman daha fazla mühendise ihtiyacımız var."Kaynak:

https://www.iflscience.com/physics/nasa-and-mit-scientists-united-with-fringe-theorists-last-year-to-defeat-gravity/

 

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum