17. MaSCo Öğrenci Kongresi 12 Mayıs'ta!
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerince hocalar danışmanlığında düzenlenen MaSCo, 16 yıldır öğrencilerin özgün bilimsel araştırmalar yapması ve bu araştırmaları sunmasına olanak sağlayan bir öğrenci kongresidir.

3 gün süren kongrede fakülte öğrencileri ve ulusal katılımcılar tarafından hazırlanmış farklı türlerde 100’den fazla “deneysel” ve “gözlemsel” araştırma alanında uzman ve tarafsız jürilerce değerlendirildiği ve sonucunda da dereceye giren araştırmalar ödüllendirildiği program 12 Mayıs tarihinde başlayacak.

Ayrıca programda saygın konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirilen konferans ve paneller; farklı ilgi alanlarına hitap eden zengin atölye çalışmaları (sütur atma, diseksiyion, tango, doku takibi, ebru…) ; gezi, konser, gala yemeği ve kapanış eğlenceleri yer alacak.

Kongre kapanışında tüm katılımcılara katılım belgeleri takdim edilecek. 2017 yılında 700 kişilik katılımın ön görüldüğü, 12-14 Mayıs tarihlerinde yapılacak MaSCo; yeni bilgiler, farklı tecrübeler ve eşsiz arkadaşlıklar edinmek isteyen herkesi bekliyor. Detaylı bilgiye marmarastudentcongress.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum