Videolardaki Objeler Hareket Ettirilebilecek
Massachusetts Institute Of Technology (MIT), kullanıcıların videolar ile etkileşimde bulunabileceği bir çözüm geliştiriyor. Videolardaki görüntülerde değişiklik yapmak artık mümkün!

Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) geliştirdiği yeni teknoloji ile kullanıcıların videolar üzerinde istedikleri şekilde değişiklik yapmalarına olanak tanıyor.

Kullanıcılar MIT'in yeni teknolojisi ile birlikte izledikleri görsel medyalardaki gerçek objeleri, hareket ettirebilecekler.

MIT'ın interaktif dinamik videosu

MIT'in sanal ortamdaki videolara gerçeklik katma kapsamındaki teknolojisi, kullanıcı-video arasında interaktif bir etkileşim deneyimi sunacak.

MIT'in, Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarı (CSAIL) kapsamında meydana getirdiği çözüm ile kullanıcılar videolar üzerindeki gerçek görüntüleri hareket ettirebilecekler.

MIT yeni teknolojinin, bilgisayar ortamında hazırlanan görüntülerle, kullanıcı hareketlerin eş zamanlı olarak sisteme kaydederek, kullanıcıların video üzerinde hareket kabiliyetlerini meydana getirdiğini belirtiyor.

Yani, video üzerinde değişiklik yapmaya yönelik el hareketiniz anlık olarak sisteme kaydedilerek, video içerisine aktarılıyor. Bir nevi kullanıcılar videoda yer alıyorlar.

MIT News'teki haber söz konusu özelliğin, bilim-kurgu odaklı görüntüler olmak üzere, birçok video-filmde kullanılabileceğini dile getiriyor. Teknoloji ile birlikte isteğinize göre devam etmeyen bir filmde değişiklik meydana getirebileceksiniz.

MIT'in videolarla etkileşime girerek, görüntülerde değişiklik yapabilme teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak
http://shiftdelete.net/videolardaki-objeler-hareket-ettirilebilecek-74029

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum