Tüm müzik aletlerine hükmeden tek enstrüman
Hangi enstrümanı çalmak istediğinizi uzun uzun düşündünüz mü? Bas gitar çalmak isterken elinde bir anda klasik gitar bulanlardan, aklı piyanodayken kemanı tercih edenlere kadar uzun bir liste çıkarılabilir belki de.

Müzik tutkunlarına hitap eden INSTRUMENT 1, kullanıcılara dijital bir çözüm sunuyor. Tek bir müzik aleti yerine, çalmak istediğiniz tüm müzik aletlerine dönüşebilen bu cihaz bir Kickstarter projesi. 75 bin dolarlık hedefini çoktan aşan INSTRUMENT 1, müzik aletleriyle aranızdaki sınırları kaldırıyor. Peki aynı anda birden çok enstrümana sahip olmak yerine, neden daha azıyla yetinesiniz?

Artiphon tarafından geliştirilen INSTRUMENT 1, tasarım açısından müzik aletleri kadar estetik olmasa da, ince uzun yapısıyla her türlü müzik aletinin bedenine kolaylıkla bürünebiliyor. Akıllı telefon ve tabletlerin yanı sıra bilgisayarlarla da bağlantı kurabilen cihaz, GarageBand gibi yüzlerce uygulamayla uyumlu olarak çalışabiliyor. Basıncı algılayan gövdesi ile hafif ve güçlü sesler elde etmenin mümkün olduğu cihazda, gitar tellerinin yerine ayrı bir alan yer alıyor. Gitar perdesi şeklindeki ince uzun alan ise klasik “perde” kullanımının yanı sıra piyano veya bateri olarak da kullanılabiliyor.

Artiphon uygulaması aracılığıyla çaldığınız enstrümanı değiştirebileceğiniz cihazın tüm ayarlarını uygulama üzerinden seçebiliyorsunuz. INSTRUMENT 1, PC, Mac ve mobil cihazlara Lightning veya USB bağlantısı üzerinden bağlanıyor. Kickstarter üzerinden 349 dolarasiparişini verebileceğiniz cihaz, değişken fiyatlarda kullanıcıya üç farklı renk seçeneği sunuyor.Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum