Robota aşık oldu ve evlenmek istiyor
Fransa'da bir kadın, bir robota aşık olduğunu ve onunla nişanlandığını açıkladı. Şimdiyse, robotuyla evlenmesi için yasa çıkarılmasını istiyor. Peki nasıl olacak bu işler?

Robotlar insanların aşk ilişkisi yaşadığı sahneler, bilimkurgu filmlerinde sık görülebilir ancak bu olay artık gerçeğe de dönüştü.

Fransa'da bir kadın, 3D yazıcılar vasıtasıyla üretilen InMoovator isimli bir robota aşık olduğunu, evde onunla beraber yaşadığını ve robotla nişanlandıklarını açıkladı. 

Tüm arzusu gelinlik giyip sevdiği robotla evlenmek

Twitter'da Lilly InMoovator hesabını kullanan kadın, yasaların izin vermesi halinde, robotla evleneceğini de vurgularken kendisini de roboseksüel bir insan olarak tanımlıyor.

Bu yaşadıklarının saçma olduğunu iddia edenlere karşı çıkan kadın, robotların eninde sonunda insanlara benzer bir yapıya kavuşacağını ve insan-robot aşklarının yaşanacağını, kendisinin ise bu aşka biraz erken kapılmış olduğunu vurguluyor.

Bugün bize garip görünse de, 50-100 yıl sonra, insandan ayırt edilemeyen yapay zeka ve fiziksel görünümle, çoğu insan robotlara aşık olabilecek.

O gün geldiğinde, Fransız Lily, tarihin ilk roboseksüeli olarak saygıyla anılıyor olabilir.

Kaynak
*Shiftdelete - "Robota aşık oldu ve evlenmek istiyor"
http://shiftdelete.net/robota-asik-oldu-ve-evlenmek-istiyor-78003

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum