Otomasyon Akademisi 22 Aralık 2015'te YTÜ'de!
Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesindeki Robotik ve Otomasyon Kulübü’nün düzenleyeceği Otomasyon Akademisi, YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nün en yoğun fakültelerinden biri olan Elektrik-Elektronik Fakültesi’nde 22 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşecek.

Geçtiğimiz senelerde ‘Otomasyon Günleri’ adıyla gerçekleştirilen etkinlik, bu yıl ilk defa ‘Otomasyon Akademisi’ adı ile icra edilecektir. Elektrik-Elektronik ve Makina Fakültesinde öğrenim gören öğrencilere hitap etmesinin yanı sıra otomasyon ve kontrol alanı ile ilgili olan herkes davetlidir. Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesindeki Robotik ve Otomasyon Kulübü; içinde bulunduğumuz teknoloji çağında öğrencilerin kendilerini geliştirirken ilham alabilecekleri kişilerin deneyimlerini kaynağından öğrenmesinin daha verimli olduğunu savunuyır. Bu sebeple Otomasyon Akademisi etkinliğinde alanında tecrübeli yöneticilerin yer aldığı oturumlar düzenlemeyi hedefliyorlar. 

Otomasyon Akademisi sektörde marka haline gelen farklı firmaların katılımıyla bir günlük seminer etkinliği ve ilerleyen haftalarda eğitimler ve teknik geziler ile devam edecektir. Etkinlik günü, 4 oturum ve 1 panelden oluşan seminerler dizisi olacaktır. Etkinliği takip eden haftalarda, seminer veren firmalar tarafından kendi bünyelerinde veya Yıldız Teknik Üniversitesi'nde bulunan laboratuvarlar kullanılarak, öğrenilen teorik bilgilerin pratiğe dökülmesi  hedeflenmektedir. Bilindiği gibi uygulama eğitim sürecinin en can alıcı noktasıdır. Ardından iş hayatını yakından görmek adına Otomasyon Akademisi katılımcılarını biri ofis biri fabrika olmak üzere 2 teknik gezi bekliyor olacaktır.

Ayrıca Otomasyon Akademisi katılımcılarını, şirketler ve ürün sponsorları tarafından oluşturulacak olan fuaye alanı bekliyor olacak. 

İlk günkü seminerler sonunda katılımcılara CV lerini daha güçlü kılacak olan ‘’seminer katılım sertifikası’’ verilecektir. Ayrıca eğitimlere katılmaya hak kazanıp eğitimlerini başarıyla tamamlayanlara firma logolu ‘’eğitim sertifikası’’ verilecektir.

Otomasyon akademisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için web sitemizi ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.
www.otomasyonakademisi.org
www.facebook.com/OtomasyonAkademisi
www.twitter.com/OtomasyonA

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum