Microsoft Hololens ile Astronot Eğitilecek
Microsoft ile NASA İşbirliğine gitmeye karar verdi. NASA, astronotlarının eğitimi ve uzay araçlarının kontrolü konusunda Microsoft’un Hololens teknolojisini kullanacak.

Technologyreview'in haberine göre, kendi sektörlerinin dünya genelinde büyük oyuncularından olan iki kuruluş, güçlerini birleştirme yoluna gittiler. Bu sayede NASA, uzay yolunda Microsoft’un desteğine sahip olacak. Ulusal Havacılık Ve Uzay Dairesi (NASA), astronotlarının eğitimi ve uzaktan kumanda kontrolü desteği ile çalışan uzay araçlarının, dünya üzerinden kontrolü konusunda Microsoft’un teknolojisini kullanma yoluna gitti.

Hololens adıyla bilinen, giyilebilir ekran teknolojisi, firmanın deyimine göre, insan ile teknoloji arasındaki duvarları yıkmak hedefi ile kullanıcılarına sunulmuştu. Dünya üzerinden uzaydaki astronot ve uzay aracı kontrolünü sağlayarak güvenlik duvarını arttırma hedefini taşıyan projenin, ne zaman uzay pratiğinde kullanılacağı henüz açıklanmış değil. Fakat firmanın insan ile teknoloji arasındaki duvarların kaldırılması fikriyle yol çıkıp, insan ile uzay arasındaki duvarları yıkabilecek duruma gelebileceğini söyleyebiliriz.

Kaynak
http://shiftdelete.net/microsoft-hololens-ile-astronot-egitilecek-68894

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum