Mercedes'ten Elektrikli Otomobil Geliyor!
Mercedes, bütünen elektrik enerjisi ile çalışan ilk otomobilini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Otomobil Ekim ayında Paris'te kullanıcılarla buluşacak.

Mercedes'in elektrikli otomobili 1-16 Ekim tarihleri arasında Paris'te düzenlenecek Motor Show'da kullanıcılara tanıtılacak.

Mercedes elektrikli araçlarını tanıtacak!

Mercedes, ürün gamında A ve B sınıflarında benzin motorlu hybrid çözümlerine yer veriyor. Yeni tanıtılacak modeller de Hybrid ve tam elektrikli formda olacak. Esas konumuz ise tamamı elektrik motorundan güç alacak yeni model.

Mercedes'in MKA (Modüler Elektronik Mimarlık) teknolojisini kullanarak oluşturacağı düşünülen SUV çözümünü, 2020 yılına kadar kullanıcılarla buluşturması bekleniyor.

Mercedes'in elektrikli aracının tanıtım ve satışa çıkma tarihleri göz önüne alınınca, otomobilin Tesla Model X, Audi Quattro ve Jaguar'ın piyasaya süreceği elektrikli otomobillerle rekabet etmesi bekleniyor.

Mercedes ise tamamen elektrik enerjisi kullanacak otomobilinin mevcut sürümlerinden farklı bir tasarıma sahip olacağını ifade ediyor.

Mercedes'in gelecek yıl içerisinde oluşturmayı planladığı Dijital EğilimlerMercedes GLC Yakıt Ünitesini içeren yeni EV araçların habercisi olarak görülüyor.

Yeni EV araçlar, C sınıfı ve E sınıfına yönelik olarak MRA (Modüler Arka Mimarlık) ya dayalı GLC yakıt hücresi ve hidrojen tankları pillerini doldurmayı odağına alacak.

Kaynak
http://shiftdelete.net/mercedes-elektrikli-otomobil-uretecek-72354

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum