Haftanın Kitap Önerisi: Ay'da 172 Saat
Ay'a gitmek ister misiniz?

Satın almak için: http://goo.gl/iuEwFB

NASA, kırk yıllık uzun aranın ardından Ay'a insanlı bir yolculuk düzenlemeye karar verir. Dünya'dan üç genç de bu yolculuğa katılmaya hak kazanır: Midori, Antoine ve Mia. 

Ay'a yolculuk sorunsuz bir şekilde tamamlanır, ama aslında sorun Ay'ın bizzat kendisidir. Ay üssü DARLAH 2'de sıradışı olaylar baş gösterir; Ay'daki bir şey uzun uykusundan uyanmıştır. Kısa bir süre sonra DARLAH 2'nin sakinleri orada yalnız olmadıklarını fark ettiklerinde, yaşamak ve eve dönmek için mücadele etmek zorunda kalırlar.

Kitaptan bir bölüm;

"Mia dışarı çıktığı sırada birkaç iyi seçilmiş söz söylemeyi düşündü. O tarihî ana uygun düşecek, şöyle okkalı bir şeyler bulabilmek için epey zaman harcamıştı. Ama aklına hiçbir şey gelmemişti. Bir tek kelime bile. Ve şimdi Ay yüzeyinde durup kalbinin atışını yavaşlatmaya ve kendine yön vermeye çalıştığı sırada, nedenini anladı. Armstrong ve Aldrin’e yeni yeni duymaya başladığı saygı artmıştı. Bu yerin güzelliğini ve tekinsizliğini hiçbir söz ifade edemez gibiydi. Ama onlar yapmıştı. Özellikle Aldrin. Ay modülünden dışarı adımını atmış ve söylenebilecek tek sözü Dünya’ya söylemişti: Muhteşem. Muhteşem ıssızlık."

"İskandinav gerilimi, adeta bilimkurgu-korku sinemasıyla buluşuyor." -
-Voya- 

"Okuru kendine bağlayan, eşsiz bir bilimkurgu."
-SLJ-

"Hem psikolojik hem de atmosferik olarak rahatsız edici."
-Publishers Weekly-

"Baş döndürücü ve korkutucu."
-Booklist-

Bu kitapta okuyacaklarınız belki de neden Ay'dan arkamıza bakmadan kaçıp onu rahatsız etmemeyi seçtiğimizin ürkütücü bir cevabı.Brageprisen Ödülü (2008) Ubok/Dagbladet: Tüm Zamanların En İyi Genç Yetişkin Kitabı Ödülü (2014)
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 320
Baskı Yılı: 2015
Yayınevi: İthaki Yayınları

Satın almak için: http://goo.gl/iuEwFB

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

1 yorum