Apple'dan Juno Misyonu'na özel film müziği
Apple Müzik, 4 Temmuz'da NASA tarafından Jüpiter'in yörüngesine yerleştirilecek uzay aracı Juno'nun tarihi misyonunu kutlamak üzere film müziği hazırladı.

Apple Müzik, 4 Temmuz'da Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Jüpiter'in yörüngesine yerleştirilecek uzay aracı Juno'nun tarihi misyonunu kutlamak üzere özel film müziği hazırladı.

NASA ve Apple ortaklığında, Juno misyonunu kutlamak üzere hazırlana "Hedef: Juno" (Destination: Juno) projesi, Pasadena'daki NASA yerleşkesi JPL'de (Jet Propulsion Laboratory) tanıtıldı. 

Apple Müzik Başkan Yardımcısı Robert Kondrk ve Juno misyon Şefi Scott Bolton tarafından basına tanıtılan "Visions Harmony" (Görsellerin Uyumu) adlı kısa filmde, uzayı keşfetme ve müzik tutkusu arasındaki bağ etkileyici görsellerle anlatılırken, Jüpiter'den yayılan elektromanyetik seslerden ilham alınıyor. 

Weezer ve Nine Inch Nails grubunun üyesi Trent Reznor'un "Juno" ve "Amerika'yı seviyorum" parçalarına yer verilen film müziği, iTunes aracılığıyla müzikseverlerle buluşuyor. Apple Müzik ve iTunes üzerinden ücretsiz olarak sunulan projede, ayrıca Quin ve Corinne Bailey Rae'nin canlı performansları bulunuyor. 

Güneş sisteminin en büyük gezegeni Jüpiter'i incelemek üzere beş yıl önce NASA tarafından uzaya fırlatılan uzay aracı Juno'nun, 4 Temmuz'da Jüpiter'in yörüngesine yerleştirilmesi bekleniyor. 

AA

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum