3 Boyutlu Devrim Yıldız'da!
Bakmaya doyamadığınız arabanızın, akıllı telefonunuzun veya çevrenizde gördüğünüz herhangi bir eşyanın nasıl üretildiğini, üretilirken hangi işlemlerden ve aşamalardan geçtiğini merak ettiniz mi?

Peki, şimdi size evinize alabileceğiniz 3 boyutlu bir yazıcı ve tarayıcı ile çevrenizde gördüğünüz hemen her şeyi tekrardan üretebileceğinizi söylesek tepkiniz ne olur? 

Tersine mühendislik adı verilen bu kavramın ve aditif üretimin yanı sıra kompozit malzemelerin, talaşlı-talaşsız imalatın, CAD/CAM yazılımlarının da yer alacağı yeni etkinlik; titizlikle yapılan ve günümüzdeki imalat teknolojileri hakkında ezberlerimizi bozacak yepyeni konularıyla büyük bir altyapı çalışması ürünü olarak karşınıza çıkıyor. 

İMTEK (İmalat Teknolojileri Etkinliği) ile imalat üzerine sektörde gerçekleşen teknolojik gelişmeler, akademik düzeyde çalışmalar ve ilgi çekici ürünleri canlı görme imkânlarıyla sizleri bir araya getirecek. Bu etkinlikte büyük bir ilke imza atıp sergi salonunda YTU Racing Formula aracını ve DBF (Design Build Fly) projesinde yapılan insansız hava aracını parçalarına ayrılmış bir halde sergilenecek. 

Ev veya ofiste kullanılabilecek yenilikçi ürün tasarımınız varsa etkinlik ekibinin organize edeceği Solidworks ile İnovatif Tasarım Yarışması’na katılabilir, birbirinden güzel eğitimleri kazanma şansı yakalayabilirsiniz. 

19-20 Mart’ta Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü Oditoryumuna gerçekleştirilecek.


Her türlü görüş, öneri ve talepler için;

Yarışma ile ilgili ayrıntılar: http://www.ytumaktek.org/inovatif-tasarim-yarismasi/


Yıldız Teknik Üniversitesi
Beşiktaş Yerleşkesi,R Blok MAKTEK Kulüp Odası
Beşiktaş/İSTANBUL

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum