2. Otomasyon Akademisi 28 Kasım'da!
Yıldız Teknik Üniversitesi’nin 16 yıldır faaliyet gösteren Robotik Ve Otomasyon Kulübü tarafından bu sene ikincisi düzenlenecek olan Otomasyon Akademisi 28 Kasım 2016 tarihinde YTÜ Davutpaşa Kampüsü Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Öncelikli olarak Elektrik-Elektronik Fakültesi, Makine Fakültesi, İnşaat Fakültesi ve diğer mühendislik fakültelerinde öğrenim gören öğrencilere hitap edecek bir etkinlik olup 4 seminer ve 1 panel olmak üzere 5 oturumdan oluşacak. İlerleyen günlerde seminer veren firmalar tarafından eğitimler verilip teknik geziler düzenlenecek. İlk günkü seminerler sonunda katılımcılara seminer katılım sertifikası verilecek. Etkinliğe farklı okullardan da katılım sağlanabilecek.

Geçen yılki etkinlikte ENOSAD tarafından “Endüstri 4.0” , TESTO firmasından “Endüstriyel Ethernet”, Schneider Electric tarafından “Can Open”, Mitsubishi Electric firmasından “e-Factory” konulu seminerler düzenlenmiş.

Bu yıl da sektörün ileri gelen firmaları tarafından güncel konular ile gerçekleştirilecek etkinlik katılımcılarını bekliyor. Detaylı bilgi için http://www.otomasyonakademisi.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum